15-lecie Klubu Seniora przy ul. Hożej w Kielcach

W Klubie Seniora przy ulicy Hożej w Kielcach obchodzono jubileusz 15-lecia istnienia placówki. Seniorzy, którzy na co dzień przychodzą tutaj na zajęcia dziękowali kierownictwu za zaangażowanie w pracę na ich rzecz. Dla uczestników przygotowano poczęstunek oraz ciekawy program artystyczny.

W uroczystości 15-lecia działalności Klubu Seniora przy ulicy Hożej uczestniczyli zastępcy prezydenta Kielc Bożena Szczypiór oraz Marcin Chłodnicki, a także m.in. dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Magdalena Gościniewicz.

Oferta placówki co miesiąc przyciąga ponad sto osób, które regularnie uczestniczą w zajęciach muzycznych, rękodzielniczych, gimnastyki czy nordic walking. Członkowie klubu mogą również zagrać w brydża, w scrabble, skorzystać z usług kosmetyczki i masażysty, a raz w miesiącu organizowane są wieczorki taneczne. W zajęciach najchętniej uczestniczą panie.

Staramy się tworzyć w naszym klubie domową atmosferę. Chcemy, aby dla naszych seniorów było to miejsce gdzie mogą spotkać się ze swoimi rówieśnikami i porozmawiać o problemach. Wielu naszych podopiecznych to osoby samotne, które potrzebują wsparcia i towarzystwa drugiego człowieka – mówi Adam Wiśniewski kierownik Klubu Seniora przy ul. Hożej w Kielcach.

Tworzenie dla osób starszych przyjaznych warunków życia oraz rozwój polityki senioralnej, to jedno z ważniejszych działań Miasta Kielce, stąd wiele inicjatyw adresowanych do tej grupy wiekowej. To różnego rodzaju wydarzenia integracyjne, a także wiele form opieki i wspierania aktywności najstarszych mieszkańców miasta. Jednym z obszarów działań składających się na politykę senioralną jest wpieranie aktywności osób starszych. W różnych rejonach Kielc funkcjonuje czternaście Klubów Seniora.

Źródło: www.um.kielce.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *