fot. Daria Pycia

Gratulacje dla stowarzyszenia

Z reprezentacją Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona spotkała się Wojewoda Świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek.

To piękny przykład zwycięstwa nad własnymi słabościami i dowód, że człowiek co chce, uczynić może – mówiła Agata Wojtyszek. – Państwa zaangażowanie pozwala każdego dnia wspierać chorych i potrzebujących, motywować ich do walki ze swoimi słabościami i pomagać w codziennym życiu – dodała wojewoda.

Członkowie stowarzyszenia wzięli udział w Parkinsonadzie na początku sierpnia. To prestiżowe przedsięwzięcie organizowane od kilkunastu lat w Europie. Jest to coroczne, międzynarodowe spotkanie osób z chorobą Parkinsona i z zespołem parkinsonowskim, którego zasadniczy trzon – poza integracją – stanowią zawody sportowe. „Parkinsoniada 2019” odbyła się w Łodzi, a nasze województwo reprezentowało 18 osób. Wywalczyli oni dwa złote oraz jeden srebrny medal.

Podczas wizyty w Urzędzie Wojewódzkim Podopieczni Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach otrzymali od wojewody zestaw do gry w boccię, a także pamiątkowy dyplom.

Kieleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona swoją siedzibę ma w Klubie Seniora przy ul. Żeromskiego 44 w Kielcach. Spotkania stowarzyszenia odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki oraz w piątki.

fot. Daria Pycia / Radio Kielce

źródło:
– Radio Kielce – Radio eM Kielce – Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *