Inauguracja drugiej kadencji Kieleckiej Rady Seniorów

W sali sesyjnej Rady Miasta Kielce im. Stefana Artwińskiego odbyła się inauguracja drugiej kadencji Kieleckiej Rady Seniorów. Na początku uroczystości pożegnano i podziękowano za zaangażowanie w pracę społeczną członkom Kieleckiej Rady Seniorów, pierwszej kadencji. Dla ustępujących przedstawicieli Rady władze Kielc przygotowały upominki.

W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Kielc Bogdan Wenta, Kamil Suchański przewodniczący Rady Miasta Kielce, wiceprezydent Bożena Szczypiór, sekretarz miasta Szczepan Skorupski, a także Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora MOPR.

17 stycznia odbyły się wybory na drugą kadencję Kieleckiej Rady Seniorów, która ma 15 członków. Celem jej działalności jako organu o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym, jest reprezentowanie seniorów zamieszkałych na terenie Kielc.

– Dziękujemy prezydentowi Bogdanowi Wencie i przewodniczącemu Rady Miasta Kielce Kamilowi Suchańskiemu za wielkie wsparcie, przychylność i dbałość o seniorów – mówił Andrzej Ordysiński. Przewodniczący Kieleckiej Rady Seniorów, dziękował również pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie za współpracę i zrozumienie potrzeb osób starszych.

Słowa podziękowania i uznania za dotychczasową pracę na rzecz osób starszych, do członków byłej i obecnej Kieleckiej Rady Seniorów skierowali prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz Kamil Suchański przewodniczący Rady Miasta Kielce. W dalszej części uroczystości członkom Rady Seniorów drugiej kadencji wręczono nominacje.

Kielecka Rada Seniorów ponownie spotka się 27 lutego, wówczas wybrane zostanie nowe prezydium Rady, odbędzie się również dyskusja o programie i zakresie działań w nowej kadencji.

Źródło: www.um.kielce.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *