Kielecki Budżet Obywatelski 2021

Do 25 maja mieszkańcy Kielc będą mogli zgłaszać swoje pomysły do 9. edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje są przyjmowane tylko drogą elektroniczną. W tym roku również w nowej kategorii – projektów zielonych.

– Budżet obywatelski to wspaniałe narzędzie aktywności społecznej. Doskonale pokazuje, że na funkcjonowanie miasta wpływ może mieć każdy mieszkaniec. Kielczanie już wielokrotnie udowodnili, że mają wiele ciekawych pomysłów. Jestem przekonany, że w tym roku ponownie wykażą się inwencją – podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Materiał wideo

Na realizację pomysłów mieszkańców została przeznaczona najwyższa w historii kwota 7 milionów 800 tysięcy złotych. To 50 tys. zł więcej niż poprzednim razem.

Wsłuchując się w głos mieszkańców, wyrażony m.in. za pomocą ankiety, do regulaminu  Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego wprowadzono kilka istotnych zmian w stosunku do lat ubiegłych. Największa dotyczy wprowadzenia nowej kategorii projektów – tzw. projektów zielonych, które polegają na stworzeniu atrakcyjnych dla mieszkańców terenów zieleni np. stref rekreacyjnych, parków kieszonkowych czy skwerów. Na projekty zielone zagwarantowano w budżecie obywatelskim kwotę 800 tys. zł. Ponadto mieszkańcy nadal mogą zgłaszać projekty inwestycyjne duże, na które zarezerwowano 4,5 mln zł, projekty inwestycyjne małe – 2 mln zł oraz projekty nieinwestycyjne – 500 tys. zł.

– Gorąco zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji. Budżet Obywatelski to doskonałe narzędzie do włączenia mieszkańców w kreowanie rzeczywistości wokół nich. To nie tylko proces głosowania nad projektami, ale to także potrzeba budowania lokalnych porozumień, tworzenia projektów, czyli wpływania bezpośrednio na swoje sąsiedztwo – tłumaczy Agata Wojda, zastępca prezydenta Kielc.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach:

Źródło: Urząd Miasta Kielce

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *