MOSiR rehabilitacja w wodzie dla Seniorów

Od 1 lipca 2020 r. wznowione zostaną ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie dla Seniorów 60+ pragnących poprawić swoje zdrowie i sprawność fizyczną. Zajęcia odbywać się będą na pływalni “Jurajska”. Kontynuowanie projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest zasadne, ponieważ ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród Seniorów.

Zajęcia odbywać się będą cztery razy w tygodniu:

  • poniedziałki: godz. 19:30
  • wtorki: godz. 14:30-15:30
  • środy: godz. 14:30-15:30
  • piątki: godz. 14:30–15:30

Wszystkie ćwiczenia prowadzone są przez rehabilitanta. Zajęcia odbywają się w grupach 15-osobowych. Rehabilitacja AKTYWNY Senior, to ćwiczenia w wodzie przeznaczone dla osób w wieku 60+, młode duchem, które chcą poprawić swoje samopoczucie, wzmocnić poszczególne grupy mięśniowe oraz poprawić swoją sprawność fizyczną. Proponowane ćwiczenia pozwalają na usprawnienie ogólnej koordynacji ruchowej, poprawę wydolności organizmu, wzmocnienie poszczególnych grup mięśniowych, jak również zmniejszenie wszelkich schorzeń stawowych, które są możliwe tylko poprzez ćwiczenia w wodzie.

Obecne zajęcia odbywać się będą w nowej rzeczywistości wynikającej z zaistniałej sytuacji pandemii związanej z zagrożeniem koronawirusem. Seniorzy korzystający z zajęć będą musieli zachować odpowiednie środki ostrożności. Przed rozpoczęciem i po zakończeniu będzie 15-minutowa przerwa na dezynfekcję. Prosimy również naszych Seniorów o zachowanie dystansu miedzy poszczególnymi osobami oraz dostosowanie się do nowych wymagań epidemiologicznych, jakimi są: wchodzenie na basen w maseczkach, dezynfekcja rąk, obowiązkowe zmierzenie temperatury.

Na ćwiczenia w wodzie można zapisywać się pod numerem telefonu: 41 367-67-27

Koszt pojedynczych zajęć wynosi 8,00 zł. od osoby.

Zapraszamy wszystkich Seniorów, ceniących dobry stan zdrowia i kondycję fizyczną! Do zobaczenia w lipcu!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *