Narodowy Program Szczepień – transport i infolinia

Trwa Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Miasto Kielce organizuje bezpłatny transport do punktów szczepień dla osób posiadających aktualne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz osób po 70. roku życia, które mają trudności w poruszaniu się.

Aby skorzystać z bezpłatnego transportu osoby, które zgłosiły już chęć zaszczepienia się i znają jego termin, mogą zadzwonić na specjalną infolinię przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach. Numer telefonu 668-431-060 czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30 do 15:30.

– Wtedy ustalamy transport z uwzględnieniem wszystkich trudności, które osoba posiada. To znaczy czy jest to osoba na wózku inwalidzkim czy się porusza samodzielnie. Ponieważ samochody mamy dostosowane do przewozu wózków inwalidzkich także, jeżeli taka osoba porusza się na wózku inwalidzkim, dla nas to nie jest żaden problem. Taką osobę przetransportujemy bezpiecznie do punktu szczepień – mówi Katarzyna Pawlik z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Jak informuje Katarzyna Pawlik – koordynatorka akcji, bezpłatny transport mogą zamówić również bliscy osoby uprawnionej, a na dzień przed planowanym szczepieniem pracownik MOPR-u zadzwoni z prośbą o potwierdzenie wyjazdu. Pod numerem miejskiej infolinii mieszkańcy Kielc mogą również uzyskać podstawowe informacje o programie szczepień.

– Odpowiadamy na pytania w miarę możliwości w miarę naszej wiedzy, którą posiadamy. Oczywiście jak najbardziej – dodaje Katarzyna Pawlik z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Szczepienia przeciw COVID-19 dla osób po 70. roku życia rozpoczną się 25 stycznia.

W Kielcach wyznaczono 26 punktów szczepień. Jeden z nich mieścić się będzie w szpitalu tymczasowym w Targach Kielce.

Źródło. www.um.kielce.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *