Otwarcie Klubu Seniora+ w Kielcach

19 września 2018 przy ul. Krzemionkowej 1 w Kielcach otwarty został Klubu Seniora. Powstał w ramach rządowego programu „Senior +”.

Miasto na ten cel przeznaczyło 107 tysięcy złotych, a dotacja państwa przekazana przez wojewodę świętokrzyskiego, to 150 tysięcy złotych. W placówce prowadzone będą warsztaty i spotkania. Seniorzy będą mogli także uczestniczyć w organizowanych wycieczkach, kursach językowych, szkoleniach komputerowych, czy wyjścia do kina lub teatru.

W Kielcach działa 7 Klubów Seniora i 4 Filie, rozmieszczone w różnych punktach miasta. Klub Seniora, to placówka kierująca swoją ofertę do osób starszych, samotnych, które zakończyły okres aktywności zawodowej, emerytów oraz osób niepełnosprawnych, umożliwiając im pomoc w zagospodarowaniu wolnego czasu. W placówkach są prowadzone zajęcia w ramach terapii zajęciowej, manualnej i ruchowej, Są także organizowane wycieczki piesze, rowerowe, autokarowe, ogniska, kursy językowe, szkolenia z zakresu obsługi komputera, wyjścia do kina, teatru, filharmonii oraz wieczorki taneczne. Kluby oferują całodniowy dostęp do zgromadzonego w placówce sprzętu rehabilitacyjnego, do różnego typu pracowni, oferując m.in. udział w zajęciach z tkactwa, majsterkowania, krawiectwa, hafciarstwa i szycia pod kierunkiem instruktora.