W Kielcach powstaną miejskie punkty powszechnych szczepień

Miasto wspiera akcję szczepień przeciw COVID-19. W Kielcach powstaną trzy miejskie punkty powszechnych szczepień. Wzmocnią one działalność dwudziestu sześciu punktów szczepień funkcjonujących w stolicy regionu świętokrzyskiego. Prezydent Kielc Bogdan Wenta podkreśla, że dzięki szczepieniom możemy skutecznie walczyć z pandemią i zwiększyć szanse na powrót do normalności.

– Dlatego chcemy wesprzeć akcję szczepień i umożliwić mieszkańcom Kielc jeszcze lepszy i bezpieczny dostęp do szczepień – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Na mocy porozumienia zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia i wojewodą świętokrzyskim, dwa nowe punkty zostaną uruchomione w Klubach Seniora, administrowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie – przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 75 i alei Legionów 5. W obydwu punktach będą trzy stanowiska szczepień.

Miasto podpisze porozumienia z podmiotami medycznymi, które zapewnią obsługę i realizację szczepień przeciw COVID-19.

– Po naszej stronie leży strona logistyczna, czyli odpowiednie przygotowanie punktów. Te działania już zostały wykonane przez pracowników MOPR-u, którzy ze starannością dostosowali pomieszczania klubów seniora do zaleceń sanitarnych – mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Każdy z punktów został już odpowiednio oznaczony i wyposażony w niezbędny sprzęt. Przygotowano miejsca do rejestracji i oczekiwania pacjentów, stanowiska szczepień, pokoje dla pielęgniarek oraz miejsca do odpoczynku po szczepieniu.

Miejskie punkty szczepień czynne będą od godz. 7.00 do 20.00, na razie w dni powszednie, ale w razie potrzeby szczepienia będą mogły odbywać się również w weekendy. W akcję szczepień zaangażowani będą również pracownicy MOPR-u.

– Skierujemy również osoby z innych klubów seniora, którzy będą na zmiany służyć pomocą osobom szczepiącym się – informuje Magdalena Gościniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Miasto we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach, zorganizuje jeszcze mobilny punkt szczepień typu drive-thru, który planowany jest w pobliżu Szpitala Tymczasowego na terenie Targów Kielce. Uruchomienie miejskich punktów powszechnych szczepień uzależnione jest od terminu dostawy szczepionek do przychodni.

Źródło: iTV Kielce

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *