KIELECKA RADA SENIORÓW – NOWA KADENCJA

Jest organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym. Reprezentuje seniorów zamieszkałych na terenie miasta Kielce. Kielecka Rada Seniorów już kolejną kadencję zajmie się sprawami lokalnej społeczności seniorów.

Nowych członków Kieleckiej Rady Seniorów nominowano podczas jej pierwszego posiedzenia w maju bieżącego roku. Z rąk prezydent Kielc – Agaty Wojdy – oraz jej zastępcy – wiceprezydenta Bartłomieja Zapały seniorzy otrzymali akty wyboru. W spotkaniu wziął udział także wiceprzewodniczący Rady Miasta Kielce – Jarosław Machnicki. Kielecka Rada Seniorów powoływana jest na czteroletnią kadencję, przy czym jej kadencja kończy się wraz z upływem kadencji obecnej Rady Miasta.

Posiedzenie zorganizowane w kieleckim Urzędzie Miasta wyłoniło także nowy zarząd Kieleckiej Rady Seniorów. Z grona tworzących ją 15 osób – w przeprowadzonym głosowaniu – wybrano: przewodniczącego Rady Seniorów, zastępcę przewodniczącego –  oraz sekretarza.

Działalność Kieleckiej Rady Seniorów jest koordynowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, który w trakcie pierwszego posiedzenia nowej kadencji reprezentowały: dyrektor – Magdalena Gościniewicz wraz z zastępcą – Katarzyną Wójcik.

Kielecka Rada Seniorów, fot. UM Kielce

W skład Kieleckiej Rady Seniorów III kadencji wchodzą:

 1. Barczak Kazimierz
 2. Dymińska Aleksandra
 3. Furtak Wiesława
 4. Janecka Janina
 5. Kaśków Stanisław
 6. Konecka Renata
 7. Łucak Janina – zastępca przewodniczącej Kieleckiej Rady Seniorów
 8. Nobis Szymon
 9. Osobińska Aurelia – przewodnicząca Kieleckiej Rady Seniorów
 10. Piekarska Ewa – sekretarz Kieleckiej Rady Seniorów
 11. Suliga Jan
 12. Szymaniak Krystyna
 13. Tatar Michał
 14. Turek Maria
 15. Znojek-Barys Danuta

 Siedziba Kieleckiej Rady Seniorów mieści się przy ulicy Kościuszki 25 w Kielcach, pokój nr 9.  

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *