Kluby Seniora w Kielcach

Różnorodne formy aktywizacji, szeroki wachlarz zajęć i możliwość rozwijania swoich zainteresowań. To tylko część oferty skierowanej do seniorów przez kieleckie Kluby Seniora.

Kluby Seniora, będące w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, zapewniają kompleksowe podejście do uczestników. Ofertę skonstruowano tak, żeby każdy senior mógł zadbać zarówno o swoją aktywność fizyczną (np. wyjścia na basen, gimnastyka, ćwiczenia ogólnousprawniające), jak i intelektualną (m.in.: wyjścia do kina/teatru/muzeum, nauka języków obcych, wycieczki kulturoznawcze). Dodatkowym atutem jest nawiązywanie kontaktów interpersonalnych oraz integracja.

W każdym Klubie Seniora seniorzy mogą skorzystać z zajęć prowadzonych przez profesjonalną kadrę. Placówki są także miejscem spotkań tematycznych (ze specjalistami z różnych dziedzin) czy działań o charakterze edukacyjnym. Nie brakuje także integracji międzypokoleniowej sprzyjającej, czerpaniu przez młodsze pokolenia, wiedzy z doświadczenia seniorów. To okazje do rozmów na tematy historyczne, kulturowe i społeczne.

Do dyspozycji kieleckich seniorów są następujące placówki:

  1. Klub „Senior+”, ul. Krzemionkowa 1,
  2. Klub „Senior+”, ul. Warszawska 151
  3. Klub „Senior+”, ul. Naruszewicza 23,
  4. Klub Seniora, ul. Tujowa 2,
  5. Klub Seniora, przy Al. Legionów 5,
  6. Klub Seniora, ul. św. Stanisława Kostki 4a,
  7. Klub Seniora, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 75,
  8. Klub Seniora, ul. Hoża 39,
  9. Klub Seniora – Specjalistyczny Klub Seniora, ul. Marszałkowska 12,
  10. Klub Seniora, ul. Konopnickiej 5.

Placówki są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Osoby zainteresowane uczestnictwem powinny zgłosić się do wybranego przez siebie Klubu Seniora w celu zapoznania się z ofertą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *