Niezwykle udane Targi Seniora w Kielcach

W Kielcach zorganizowane zostały po raz pierwszy Międzynarodowe Targi Seniora. W wydarzeniu zorganizowanym w centrum wystawienniczym przy ulicy Zakładowej wzięli udział seniorzy z Kielc i województwa, goście z miast partnerskich Kielc czyli niemieckiej Gothy i ukraińskiej Winnicy, przedstawiciele Rad Seniorów z Łodzi, Poznania i Krakowa.

Organizatorzy Targów Seniora zadbali o bardzo atrakcyjny program wydarzenia. Na przykład prezentowane były efekty prowadzonych w klubach seniora zajęć plastycznych. Wiele firm oraz instytucji oferowało pobyty sanatoryjne i wypoczynkowe, szeroki wachlarz usług zdrowotnych czy innych. Na dużej scenie prezentowały się zespoły wokalno-taneczne z klubów seniora z naszego miasta i regionu. Nie zabrakło spotkań z ciekawymi ludźmi, w tym z bohaterami popularnych, emitowanych w telewizji seriali. Gościem takiego spotkania była m.in. Teresa Lipowska, czyli Barbara Mostowiak z serialu „M jak miłość”.

Seniorzy podczas targów mogli poznać tajniki tanga oraz kilka godzin spędzić na parkiecie przy dźwiękach popularnych, dyskotekowych przebojów. O te zadbała najbardziej chyba znana w naszym kraju osoba, czyli dj Wika. W trakcie targów odbyło się także wiele konferencji i paneli dyskusyjnych, w których wzięli udział przedstawiciele świata nauki, administracji rządowej i samorządowej, służb mundurowych z Kielc i partnerskiej Gothy, a także organizacji pozarządowych realizujących zadania w zakresie pomocy osobom starszym. Odbyło się także robocze spotkanie przedstawicieli Rad Seniorów działających w Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Kielcach oraz Gotha’cie. W organizację tego ostatniego aktywnie włączyli się studenci Instytutu Filologii Obcej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Źródło: Urząd Miasta Kielce

Fot. Zbigniew Kotarba

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *