Taxi dla Seniora

Wizyta u lekarza, załatwienie sprawy w urzędzie – dla osób starszych to nierzadko nie lada problem. Od 1 października 2018 w Kielcach rusza program pilotażowy „Taksówka dla seniora”, dzięki któremu osoby samotne, które ukończyły 60 lat i mają trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją miejską będą mogły skorzystać z bezpłatnych przejazdów.

Z tego udogodnienia seniorzy będą mogli skorzystać dwa razy w miesiącu.

Usługi Taxi reprezentuje Pan Roman Kosik z siedzibą w Kielcach (25-636), przy ul. Massalskiego 22/19.

Zgłoszenia przejazdów i odwołania odbywają się za pośrednictwem firmy przewozowej, numer telefonu 608 758 985.

Zgłoszenia potrzeby przejazdu może dokonać zarówno sam zainteresowany, jak i w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia. Zgłoszenia przejazdu należy dokonać nie później niż na trzy dni robocze do godz. 20.00, przed planowanym terminem przejazdu. Odwołanie przejazdu musi nastąpić nie później niż do godz. 12:00 dnia roboczego poprzedzającego zlecenie. Przypomnienie o planowanym kursie: 24 godziny przed planowanym kursem do Seniora będzie dzwonił przedstawiciel firmy przewozowej z informacją przypominającą dzień i godzinę kursu. W przypadku zmiany dnia kursu, następuje anulacja i przyjęcie nowego zgłoszenia do 3 dni. Z przejazdu mogą bezpłatnie korzystać osoby, które mają potrzebę tzw. transportu specjalistycznego (wózek inwalidzki) za wyjątkiem przejazdów leżących oraz osoby uprawnione wraz z opiekunem. Taką informację należy przekazać przy zgłoszeniu terminu przejazdu.

Przewozy będą odbywały się 5 dni w tygodniu (poniedziałek-piątek) w godzinach 7:00-18:00 maksymalnie do godz. 20:00.

W celu wezwania taksówki na powrót Senior może umówić się na konkretną godzinę lub musi samodzielnie zadzwonić do przedstawiciela firmy przewozowej. Taksówkarz przekaże każdemu seniorowi wizytówkę z numerem telefonu do przedstawiciela przewoźnika, pod który musi dzwonić, aby ustalić powrót. Każdy Senior potwierdza wykonanie usługi na oświadczeniu przekazanym przez taksówkarza. Oświadczenie jest podpisywane przez Seniora po każdym ukończonym kursie. Taksówkarz może poczekać na powrót Seniora jeżeli wizyta potrwa do 30 minut.

Jedna osoba może skorzystać z 2 przejazdów w miesiącu.