Uwaga Seniorzy!

Uwaga Seniorzy – apel Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Oszust może odwiedzić Cię lub skontaktować się z Tobą jako osoba bliska, policjant, urzędnik, sprzedawca, pracownik służby zdrowia lub spółdzielni. Nadmierna ufność, roztargnienie czy też brak należytej ostrożności to najczęstsze słabości, które wykorzystywane są przez oszustów, a wystarczy zapamiętać kilka prostych zasad, które uchronią przed utratą dóbr materialnych – apeluje Komenda Miejska Policji w Kielcach.

ZAPAMIĘTAJ!
• Policja wykonując swoje obowiązki służbowe nigdy nie będzie żądać od Ciebie czy Twoich bliskich przekazania pieniędzy!
• Nie udzielaj przez telefon informacji dotyczących danych osobowych, numerów kont bankowych, haseł do nich oraz danych dotyczących Twojego stanu majątkowego.
• Jeśli ktoś obcy prosi Cię o otwarcie drzwi, zapytaj o cel wizyty. Gdy ta osoba stwierdzi, że jest przedstawicielem policji, elektrowni itp. poproś o okazanie odpowiedniego dokumentu potwierdzającego jego funkcję.
• Nigdy nie dawaj pieniędzy obcym osobom nawet jeżeli ktoś twierdzi, że jest znajomym Twoich dzieci lub wnucząt. Jeżeli wydaje Ci się, że ktoś próbuje Cię oszukać nie wahaj się i natychmiast zawiadom Policję dzwoniąc na numer telefonu 112.
• Nigdy nie podejmuj pochopnych decyzji pod wpływem chwili, daj sobie czas do namysłu… i nie wierz w cudowne okazje, promocje i wygrane…, nie ma takich!
• Nie odpowiadajcie na nieznane telefony i sms-y informujące o rzekomych wygranych – mogą one dużo kosztować!

W razie jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości powiadom Policję dzwoniąc na numer telefonu 112.

Apelujemy również do osób młodych – informujcie Waszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą wykorzystać ich ufność i życzliwość.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *