Senioralia 2019

26 czerwca w godzinach od 11.00 do 19.00 w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica przy ulicy Zamkowej w Kielcach odbędzie się po raz trzeci impreza „Senioralia” realizowana w ramach promocji rządowego Programu „Senior +”.

Impreza plenerowa poświęcona będzie zagadnieniom bezpieczeństwa, aktywności seniorów oraz integracji międzypokoleniowej polskich rodzin. Czeka na niej wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i starszych mieszkańców naszego województwa. Podczas spotkania na scenie głównej występować będą grupy artystyczne seniorów z klubów i Domów Senior + z województwa świętokrzyskiego, prezentując swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz aktorskie.

Motywem przewodnim wydarzenia jest wzmacnianie działań związanych z aktywizacją osób starszych i ich środowiskowym wsparciem oraz edukacją w zakresie bezpieczeństwa. Będzie to również promocja Programu „Senior+”, którego celem strategicznym jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów i zaangażowanie ich w działania samopomocowe oraz na rzecz środowiska lokalnego.

Ponadto, podczas tego święta Koło studentów „Synergia” pod patronatem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego organizuje przemarsz seniorów ulicami Kielc w celu zachęcenia innych do aktywnego spędzenia czasu. Punkt zbiorczy przemarszu to pomnik Henryka Sienkiewicza w Kielcach (zbiórka o godz.10). Uczestnicy przejdą następnie ulicami Sienkiewicza i Solną do Parku Miejskiego.