Szczepimy się – kampania informacyjna

Miasto Kielce włącza się w ogólnopolską kampanię informacyjną, zachęcającą mieszkańców do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

W ramach akcji organizowane będą m.in. pikniki rodzinne oraz spotkania z seniorami. Podczas imprez prowadzone będą szczepienia przeciw COVID – 19 bez wcześniejszych zapisów, zapewniona będzie również pomoc przy rejestracji do Loterii Narodowego Programu Szczepień. Dla osób, które zaszczepią się przewidziano drobne upominki.

W ramach kampanii prezydent Kielc zaprasza na pikniki rodzinne oraz spotkania z seniorami w placówkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie:

  • 6 lipca godz. 9.00 – 18.00 – akcja promocyjna dla mieszkańców w Klubie Seniora przy ul. Marszałkowskiej 12,
  • 12 lipca godz. 9.00 – 13.00 – akcja promocyjna dla seniorów w Klubie Seniora przy Al. Legionów 5,
  • 15 lipca godz. 9.00 – 18.00 – akcja promocyjna dla mieszkańców w Klubie Seniora przy ul. Św. St. Kostki 4a,
  • 20 lipca godz. 9.00 – 13.00 – akcja promocyjna dla seniorów w Klubie Seniora przy ul. Tujowej 2,
  • 27 lipca godz. 9.00 – 13.00 – akcja promocyjna dla seniorów w Klubie Seniora przy ul. Krzemionkowej 1.

Podczas spotkań uruchomione zostaną punkty szczepień, w których bez wcześniejszych zapisów, wszyscy chętni będą mogli poddać się szczepieniu.

Rodzinne pikniki i spotkania z seniorami, będą również okazją do integracji i edukacyjnych działań. Planowane są spotkania z prezydentem Miasta Kielce, prelekcje lekarza lub ratownika medycznego na temat zasadności szczepień, występy artystyczne oraz wspólne grillowanie.

Ponadto osoby, które w trakcie spotkania skorzystają z możliwości zaszczepienia się, mogą liczyć na drobne upominki. Przygotowany zostanie również punkt rejestracji do loterii szczepionkowej, gdzie chętni będą mogli skorzystać z pomocy pracowników MOPR.

Bezpłatny transport i mobilny punkt szczepień

Miasto Kielce organizuje również bezpłatny transport do punktów szczepień. Z dowozu oferowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie N lub R
  • osoby powyżej 70. roku życia

Dla osób obłożnie chorych, które nie mogą dotrzeć do punktów szczepień przygotowano możliwość usługi mobilnego punktu szczepień – dojazd do osoby zainteresowanej.

Bezpłatny transport do punktów szczepień oraz dojazd do domu osoby zainteresowanej szczepieniem w mobilnym punkcie można zgłosić pod numerem telefonu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach 668 431 060

Akcja promocyjna jest realizowana zgodnie z Decyzją Wojewody Świętokrzyskiego, zalecającą podjęcie działań promocyjnych, w tym organizacyjnych i technicznych, mających na celu zwiększenie liczby mieszkańców (w szczególności w wieku 60+) poddających się szczepieniu przeciw COVID-19.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *